تغییر نام ایستگاه سولقان به ایستگاه شهرک نفت
درخواست تغییر نام ایستگاه سولقان به ایستگاه شهرک نفت
مارس 8, 2019
گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26
مارس 8, 2019
Show all

گزارش نشست هیات مدیره، اعضاء و ساکنین او پی جی مورخ ۹۷/۱۱/۱۵

گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26

گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26

در این جلسه به توضیح درباره بندهای دستور جلسه مجمع ۹۷/۱۱/۲۶ پرداخته شد.
✅۱- بند اول به گزارش عملکردهیات مدیره در سال ۹۷ پرداخته میشود.
✅۲- گزارش حسابرسی سال ۹۶ که توسط یک شرکت حسابرس تهیه شده ارائه میگردد.
✅۳- بند سوم دستور جلسه مجمع، به حسابرسی ویژه سال ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ می پردازد.این گزارش با گزارش حسابرسی بند دوم متفاوت است.با توجه به اینکه حسابهای سال ۹۴ و ۹۵ در مجمع ابتدای سال ۹۷ مورد تصویب قرار نگرفت، هیات مدیره منتخب موظف بود تا گزارشی از حسابهای سالهای مذکور تهیه نماید.لذا توسط کارشناسان حسابرس خبره به بررسی حسابهای این سالها پرداخت و گزارشی از تخلفات هیات مدیره سابق تهیه نمود و طی جلسه ای این گزارش را به مدیر عامل هیات مدیره سابق آقای دیو سالار ارائه نمود و مقرر گردید طی چند روز آتی توضیحات لازم را ارائه و شفاف سازی نمایند.چنانچه هیات مدیره سابق پاسخ قانع کننده و منطقی نداشته باشند این گزارش در مجمع مطرح و نحوه پیگیری این موضوع به رای گذاشته میشود.
✅۴-گزارش بازرسین نیز گزارشی است که توسط بازرسین تهیه شده و ارائه میگردد.
✅۵-بعد از گزارشات بند ۲ و ۳ و ۴ در رابطه با تصویب صورتهای مالی سالهای ۹۴ و ۹۵ و ۹۶ رای گیری میشود.
✅۶- در بند ۶ در رابطه با تصویب یا عدم تصویب بودجه سال ۹۷ و ۹۶ رای گیری میشود.
همانطور که مستحضرید در مجمع فروردین ۹۷ بودجه سال ۹۶ تصویب نشد و بودجه سال ۹۷ نیز اصلا مطرح نشد.معمولا بودجه هر سال باید قبل از آن سال تصویب شود.
✅۷- جابجایی ساختمانهای خدماتی
ساختمانهای خدماتی و عمومی از جمله مرکز فرهنگی ورزشی،تجاری و مدارس اغلب در میدان وسط شهرک قرار دارند.
دو نقشه در مجمع ارائه میگردد یکی نقشه فعلی شهرک و دومی نقشه پیشنهادی که ساختمانهای عمومی را از میدان خارج کرده و به اطراف منطقه مسکونی منتقل مینماید.
البته اولین مرحله برای جابجایی، تایید نقشه جدید توسط مجمع است و مرحله بعد تایید امور توسعه مدارس و بعد اخذ تاییدیه ها از کمیسیون ماده ۵ میباشد.البته هیات مدیره موافق حذف مدارس میباشد ولی این امکان پذیر نیست.
قبلا آموزش پرورش از او پی جی شکایت کرده و او پی جی محکوم شده و طبق حکم، مدرسه باید ساخته شود و تا مدرسه نسازیم پایان کار داده نمیشود و گرفتن سند برای واحدها نیز منتفی میشود.همچنین آموزش پرورش تهدید کرده که در صورت عدم اقدام جهت ساخت مدارس از ثبت نام فرزندان او پی جی در مدارس منطقه ۵ جلو گیری خواهد کرد.
لازم به ذکر است مدارسی که ساخته میشود فقط برای فرزندان او پی جی نیست. لذا در صورت ساخت آن در وسط میدان شهرک تردد افراد خارج از اوپی جی باعث شلوغی و سلب آسایش ساکنین خواهد شد.به همین منظور در صدد تغییر مکان مدرسه ها هستیم.
✅۸-انعقاد قرار داد با مجتمع مفید
۴ مدرسه در فضای ۱۶۰۰۰ متر مربع باید ساخته شود.که سند زمین به نام آموزش پرورش میخورد و توسط خیرین ساخته میشود.
را ه دیگرانجام تعهد اوپی جی به امور مدارس ، ساخت مدرسه توسط مدرسه غیر انتفاعی مفید و اجاره مدرسه به سازنده میباشد.
مزیتهای بستن قرار داد با مدرسه مفید:۱- عدم واگذاری زمین به آموزش پرورش ۲- گرفتن اجاره از مدرسه مفید ۳-مدت دار بودن اجاره مثلا ۵۰ ساله ۴-در انتهای قرار داد زمین و ساختمان مدرسه برای او پی جی باقی میماند 5- مدرسه مفید دارای برند میباشد.
✅۹-استفاده از سرمایه گذار در شهرک
یک راه ساخت بخشهای عمومی گرفتن هزینه از اعضا میباشد و را دوم استفاده از سرمایه گذار است.راه سوم نیز وثیقه گذاشتن سند شهرک و گرفتن وام میباشد. برای راه حل دوم در مجمع رای گیری میشود.
✅۱۰- سه نوع بدهی برای اعضا وجود دارد اول بدهی ساخت واحد مسکونی، دوم بدهی عمومی اول و دوم و آخرین بدهی شارژ میباشد.برای مورد اول و دوم جریمه دیر کرد ۱۹ درصد مصوبه مجمع وجود دارد اما برای بدهی شارژ جریمه دیرکرد مصوبه ای وجود ندارد هر چند هیات مدیره قبل برای شارژ نیز جریمه دیر کرد میگرفت که این کار بدون مصوبه مجمع انجام میشده است .که پیشنهاد هیات مدیره تصویب جریمه دیر کرد ۱۹ درصد برای تاخیر شارژ است تا تفاوتی بین فردی که به موقع شارژ را پرداخت میکند با کسی که شارژ را با تاخیر پرداخت میکند باشد.
✅۱۱-اطلاع رسانی تشکیل مجمع از طریق فضای مجازی
اکثر تعاونیها از طریق پیامک و فضای مجازی اقدام به اطلاع رسانی برگزاری مجمع خود مینمایند و آگهی مجمع را در روزنامه که هزینه بر است ، چاپ نمیکنند.
✅۱۲-رای گیری برای فروش سرقفلی ۱۵ واحد تجاری و یا اجاره دادن آنها
✅۱۳-فروختن واحد فراز ۸ بلوک ۶ مورد رای گیری قرار میگیرد.
✅۱۴- فروش یک خودروی مزدای خراب متعلق به تعاونی به رای گذاشته میشود.
هیات مدیره شهرک او پی جی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *