گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26
گزارش نشست هیات مدیره، اعضاء و ساکنین او پی جی مورخ ۹۷/۱۱/۱۵
مارس 8, 2019
مجمع بهمن ماه 1397
مارس 8, 2019
Show all

گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26

به نام خداوند مهربان
گزارشی از مجمع عمومی تعاونی او پی جی مورخ 1397/11/26

در مجمع عمومی مورخ 26/11/1397 که از ساعت 9 صبح تا 3 بعد از ظهر با حضور 176 نفر از اعضای تعاونی در سالن نگارستان برگزار شد، دستور جلسه مجمع شامل 14 بند زیر بود:

1- گزارش عملکرد هیات مدیره در سال 1397
2- گزارش حسابرسی سال 1396
3- گزارش حسابرسی ویژه سالهای 1394، 1395 و 1396
4- گزارش بازرسین
5- بررسی و تصویب صورتهای مالی سالهای 1394، 1395 و 1396
6- بررسی و تصویب بودجه سالهای 1397 و 1398
7- بررسی و تصویب جابجایی ساختمانهای خدماتی (در صورت امکان)
8- بررسی و تصویب انعقاد قرارداد با مجتمع آموزشی مفید
9- بررسی و تصویب برنامه پیشنهادی سرمایه گذاری در شهرک
10- بررسی و تصویب جریمه دیرکرد پرداخت شارژ محوطه
11- بررسی و تصویب اطلاع رسانی مجمع از طریق فضای مجازی
12- بررسی و تصویب نحوه بهره برداری از واحدهای تجاری تعاونی
14- بررسی و تصویب فروش خودروی مزدای تعاونی

در ابتدای جلسه، سرود جمهوری اسلامی ایران پخش شد. سپس یکی از قاریان نوجوان آیاتی از کلام الله مجید را قرائت کرد. با اعلام رسمیت جلسه توسط رئیس هیات مدیره، ابتدا برای انتخاب رئیس هیات رئیسه رای گیری به عمل آمد که از سه نفر کاندیدای این پست، آقای بیات 65 رای، خانم مهجوری 58 رای و آقای موسویخواه 57 رای به دست آوردند و به این ترتیب آقای بیات به عنوان رئیس هیات رئیسه انتخاب شد.
بعد از آن برای انتخاب نایب رئیس، منشی و 4 نفر ناظر رای گیری شد که در نتیجه، آقای موسویخواه به عنوان نایب رئیس، آقای محمدرضایی به عنوان منشی و آقایان کاکایی و دودانگه و خانمها بشری و عباسی به عنوان ناظر انتخاب شدند.

اکنون درباره هریک از بندهای 14 گانه دستور جلسه مجمع توضیحات کوتاهی ارائه می شود:

1- گزارش عملکرد هیات مدیره در سال 1397
رئیس هیات مدیره (هرمزی زاده) با استفاده از دستگاه ویدئو پروژکتور و نرم افزار پاور پوینت، به صورت تصویری گزارشی از فعالیتهای هیات مدیره جدید در 8 ماهه سال 1397 (تیر تا بهمن) به اطلاع حاضرین رسانید (خلاصه ای از این گزارش بزودی در همین گروه تلگرامی خدمت شما تقدیم خواهد شد)

2- گزارش حسابرسی سال 1396
در این گزارش که توسط یک موسسه حسابرسی رسمی و معتبر تهیه شده، عملکرد مالی هیات مدیره قبل در سال 1396 حسابرسی شده است. همزمان با توضیحات حسابرس، صفحات گزارش از طریق ویدئو پروژکتور در معرض دید حاضرین قرار می گرفت (خلاصه این گزارش نیز بزودی در همین گروه تلگرامی خدمت شما ارائه خواهد شد)

3- گزارش حسابرسی ویژه سالهای 1394، 1395 و 1396
در این گزارش که مشترکاً توسط یک حسابرس خبره و حسابدار شرکت تعاونی تهیه شده است، تخلفات مالی هیات مدیره قبل در سالهای 1394، 1395 و 1396 بررسی شده است (خلاصه این گزارش نیز بزودی در همین گروه تلگرامی خدمت شما تقدیم خواهد شد)

4- گزارش بازرسین
در این گزارش که توسط یک حسابرس خبره و بازرسان شرکت تعاونی تهیه شده است، تخلفات قانونی و آئین نامه ای هیات مدیره قبل مورد بررسی قرار گرفته است (خلاصه این گزارش نیز بزودی در همین گروه تلگرامی خدمت شما تقدیم خواهد شد)

5- رای گیری برای تصویب صورتهای مالی سالهای 1394، 1395 و 1396
پس از ارائه 4 گزارش فوق، ابتدا آقای دکتر دیوسالار به تخلفات ذکر شده در دو گزارش حسابرسی و گزارش بازرسین پاسخ داد و پس از آن برای تصویب صورتهای مالی هیات مدیره قبل در سالهای 1394، 1395 و 1396 رای گیری به عمل آمد که از 176 نفر اعضای حاضر در جلسه فقط 48 نفر موافق تصویب صورتهای مالی این سه سال بودند و 128 نفر دیگر مخالف آن بودند که نشان دهنده بی اعتمادی اکثریت بزرگی از اعضای تعاونی به عملکرد مالی هیات مدیره قبل است.
شایان ذکر است که در مجمع عمومی 16 فروردین امسال نیز که خود هیات مدیره قبل برگزار کننده آن بود، اکثریت قریب به اتفاق اعضای حاضر در جلسه به تصویب صورتهای مالی هیات مدیره قبل رای منفی دادند. در حقیقت در مجمع روز جمعه 26 بهمن امسال این دومین بار بود که اعضای تعاونی بی اعتمادی خود را به عملکرد مالی هیات مدیره قبل اعلام می کردند.
با توجه به رای منفی سهامداران تعاونی به عملکرد مالی هیات مدیره قبل، هیات مدیره کنونی موظف است تخلفات ذکر شده در گزارشهای حسابرسی را از طریق مراجع قانونی پیگیری نماید.
6- بررسی و تصویب بودجه سالهای 1397 و 1398
یکی از اعضای هیات مدیره (آقای برات زاده) توضیحاتی درباره بودجه جاری سال 1397 و بودجه پیشنهادی هیات مدیره برای سال 1398 (در دو بخش جاری و عمرانی) ارائه کردند.
در بودجه جاری سال 1398 اهالی او پی جی باید بدهیهای خود بابت ساخت و ساز، عمومی های اول و دوم و سوم، شارژ محوطه و … را پرداخت نمایند تا امکان اداره مطلوب شهرک و بازپرداخت بدهیهای معوقه تعاونی به بیمه و مالیات که هر روز در حال افزایش است و ماهانه میلیونها تومان بر اثر جریمه به آن افزوده می شود، فراهم شود. همچنین با توجه به افزایش شدید قیمتها، در بودجه سال آینده مبلغ شارژ محوطه از 25 هزار تومان به 35 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
در بودجه عمرانی سال آینده، به منظور ساختن پل و جاده دسترسی به خیابان هاشمی زاده، ساختن مخزن ذخیره آب و سیستم لوله کشی برای آبیاری فضای سبز، تعمیر راه بند شهرک و … طبق محاسبات کارشناسی دقیق، لازم است که هر یک از اعضای تعاونی مبلغ 3 میلیون تومان به عنوان عمومی چهارم پرداخت نماید.
پس از ارائه جزئیات بودجه های سالهای 1397 و 1398 و بحث درباره آن، برای تصویب آنها رای گیری به عمل آمد که هر دو به تصویب رسید.
7- بررسی و تصویب جابجایی ساختمانهای خدماتی (در صورت امکان)
هیات مدیره با ارائه نقشه فعلی شهرک طبق مصوبات کمیسیون ماده 5 که در آن ساختمانهای خدماتی (آموزشی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و درمانی) در میدان مرکزی شهرک جانمایی شده است، به مجمع عمومی پیشنهاد کرد به هیات مدیره اجازه دهد در صورت امکان و به منظور حفظ آرامش شهرک تلاش کند این ساختمانهای خدماتی را به مکانهای دیگری در حاشیه شهرک منتقل کند. این پیشنهاد نیز به تصویب مجمع رسید.
8- بررسی و تصویب انعقاد قرارداد با مجتمع آموزشی مفید
با توجه به الزام قانونی تعاونی او پی جی برای ساختن 4 مدرسه دخترانه و پسرانه در شهرک با سطح اشغال 16 هزار متر مربع، هیات مدیره به مجمع عمومی پیشنهاد کرد به هیات مدیره اجازه دهد با موسسه آموزشی مفید قراردادی برای اجاره بلند مدت زمین به منظور ساخت این 4 مدرسه منعقد نماید که اولا به تعهد قانونی خود برای ساختن مدارس عمل کرده باشیم، ثانیا ناچار نباشیم 16 هزار متر مربع از زمینهای شهرک را به آموزش و پرورش بدهیم و اراضی در مالکیت شهرک باقی بماند، رابعا درآمدی برای شهرک ایجاد شود.
در این زمینه رای گیری به عمل آمد و مجمع به این پیشنهاد رای مثبت نداد و قرار شد ابتدا تلاش شود آموزش و پرورش تعاونی او پی جی را بکلی از ساخت مدارس معاف کند و اگر این کار امکانپذیر نشد، در مجمع آینده تصمیم گیری شود.
9- بررسی و تصویب برنامه پیشنهادی سرمایه گذاری در شهرک
با توجه به لزوم ساخت ساختمانهای خدماتی (مرکز فرهنگی-ورزشی، درمانگاه و …) در شهرک، هیات مدیره به مجمع عمومی پیشنهاد کرد به هیات مدیره اجازه دهد با سرمایه گذارانی که حاضرند در ساخت این مراکز مشارکت کنند، قرارداد منعقد کند. این پیشنهاد نیز به تصویب رسید با این توضیح که لازم است هر یک از قراردادها قبل از امضاء به تصویب مجامع بعدی برسد.
10- بررسی و تصویب جریمه دیرکرد پرداخت شارژ محوطه
در مجامع قبل اخذ 19 درصد جریمه دیرکرد از اعضایی که هزینه های ساخت و ساز و عمومی را با تاخیر پرداخت می کنند به تصویب رسیده است، اما مصوبه ای درباره اخذ جریمه دیرکرد از افرادی که شارژ محوطه را با تاخیر پرداخت می کنند وجود ندارد. البته هیات مدیره قبل طبق مصوبه خود، بابت تاخیر در پرداخت شارژ محوطه هم 19درصد جریمه دیرکرد از اهالی دریافت می کرد.

هیات مدیره جدید از زمان شروع به کار به دلیل نبود مصوبه، از این کار خودداری کرد. اما چون یکسان دیدن کسانی که شارژ محوطه را بموقع پرداخت می کنند و کسانی که آن را با تاخیر زیاد پرداخت می کنند عادلانه نیست، به مجمع پیشنهاد کرد اخذ 19 درصد جریمه دیرکرد از افرادی که شارژ محوطه را با تاخیر پرداخت می کنند به تصویب برساند. این پیشنهاد نیز به تصویب مجمع رسید.
لذا افرادی که شارژ محوطه بدهکار هستند تا آخر سال 1397 فرصت دارند بدهی خود را پرداخت نمایند، در غیر این صورت از ابتدای سال 1398 طبق مصوبه مجمع 19 درصد جریمه دیرکرد به آن تعلق خواهد گرفت.
11- بررسی و تصویب اطلاع رسانی مجمع از طریق فضای مجازی
چون در اساسنامه فعلی تعاونی چاپ آگهی مجامع در روزنامه رسمی الزامی شده است، تغییر نحوه اطلاع رسانی در این خصوص مستلزم تغییر اساسنامه در یک مجمع فوق العاده است. لذا قرار شد این بند در یک مجمع فوق العاده که امکان تغییر اساسنامه را دارد مورد بررسی قرار گیرد.
12- بررسی و تصویب نحوه بهره برداری از واحدهای تجاری تعاونی
پیشنهاد هیات مدیره اجاره دادن واحدهای تجاری تعاونی (پس از آزادسازی) بود که این هم به تصویب مجمع رسید.
13- بررسی و تصویب فروش واحد 1 غربی بلوک 5 فراز 8
هیات مدیره پیشنهاد داد این واحد متعلق به تعاونی که سالها در تصرف عدوانی بود و در مرداد و شهریور امسال با حکم دادگاه آزاد شده است، به فروش برسد و درآمد آن صرف شهرک شود که این پیشنهاد نیز به تصویب مجمع رسید.
14- بررسی و تصویب فروش خودروی مزدای تعاونی
هیات مدیره پیشنهاد داد این خودروی اسقاطی به فروش برسد که این پیشنهاد نیز تصویب شد.
در اینجا جا دارد از همه اعضای محترم تعاونی که با شرکت در این مجمع، در تصمیم گیری درباره اموال خود مشارکت کردند صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

1 دیدگاه

  1. کوتن گفت:

    سلام
    تبریک می گم
    تو این زمینه بهترین هستین

    سایتتون هم زیباست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *